Skip to main content
28 grudnia 2022

Najpopularniejsze samochody używane w 2021 r.

W 2021 r. dilerzy samochodów używanych odnotowali rekordowy rok, a najpopularniejszymi modelami, które znalazły nabywców w Polsce były Opel Astra, Ford Focus i Opel Insignia. Wśród wszystkich trzech rynków, gdzie sprzedano łącznie ponad 86 tys. aut, największą popularnością cieszyła się Skoda Octavia.

Jeśli chodzi o rodzaj napędu, to w Polsce, Czechach i na Słowacji dominowały silniki benzynowe i diesla. Natomiast jeśli chodzi o skrzynie biegów, to w Czechach i na Słowacji klienci wybierali najczęściej te automatyczne, podczas gdy w Polsce to manualne cieszyły się większym zainteresowaniem. Wszystko to pokazuje, jak dynamicznie zmienia się sytuacja rynkowa samochodów używanych w 2021 roku. O ile wpływ pandemii na rynek pierwotny jest dobrze znany, o tyle wciąż niewiele wiemy o zmianach na rynku wtórnym.

W każdym razie, dzięki podsumowaniu sprzedaży, możemy przyjrzeć się bliżej, jakie modele były najbardziej pożądane w Polsce, Czechach i na Słowacji w 2021 roku. Kolejny sezon będzie równie ciekawy, a przyszłość rynku samochodów używanych wciąż pozostaje pełna niewiadomych.